Briuselyje, 2018 m. spalio 30-31 dienomis, vyko dešimtoji PEPPOL asociacijos generalinė asamblėja, kurios metu buvo tvirtinami nauji asociacijos įstatai ir organizuotas seminaras. Seminaro metu buvo pristatyta kaip keisis elektroninių sąskaitų faktūrų dokumentų turinys, kuris atitiks Europos Sąjungos patvirtintą standartą CEN/TC 434. Taip pat buvo pristatytas duomenų perdavimo protokolo migracijos planas. Nuo 2019 metų PEPPOL tinklas palaikys naują duomenų perdavimo protokolą – „eDelivery AS4„.

2016 metais asociacija pasirašė susitarimą su Europos Komisija, kuriame susitarta, kaip bus keičiamas senas protokolas į naują. Pakeitus šį protokolą, visi nauji nariai, norintys gauti finansavimą iš Europos Sąjungos CEF (The Connecting Europe Facility) struktūrinių fondų, diegiant elektroninių sąskaitų faktūrų struktūrinį bloką (angl. eInvoice building block), galės savo projekte naudotis didžiausiu duomenų perdavimo tinklu Europoje. Iki šio pakeitimo, PEPPOL palaikomi duomenų perdavimo mazgų (Access point) sprendimai nebuvo patvirtinti Europos Komisijos.

©ec.europa.eu / Angelo Tosetti (Europos Komisija) ir André Hoddevik (OpenPEPPOL AISBL) pasirašo susitarimo laišką

Kartu su protokolo migracija bus keičiamas ir esamas elektroninių sąskaitų faktūrų PEPPOL standartas pagal 2017 metais lapkričio mėnesį patvirtintą Europos standartą CEN/TS 434. Šis pakeitimas taip pat užtikrins naujos direktyvos 2014/55/EU keliamų reikalavimų vykdymą. Viešos įstaigos, kurios bus registruotos PEPPOL tinkle ir naudojančios autorizuotą prieigos tašką (Access point), atitiks keliamus reikalavimus ir gebės automatiniu būdu priimti elektronines sąskaitas faktūras. Susitikimo metu taip pat buvo pristatyta nauja galimybė pirkėjui – pranešti apie gautos sąskaitos faktūros būseną, pvz.: ją atmesti arba patvirtinti.

Lietuvos viešosios įstaigos taip pat yra įpareigotos iki 2019 metų gegužės mėnesio gebėti priimti elektronines sąskaitas faktūras, atitinkančias ES standartą. Direktyvai įgyvendinti Lietuva gavo ES CEF finansavimą. Projekto metu bus atnaujinta nacionalinė „e. Sąskaitos“ sistema ir paleistas PEPPOL tinkle registruotas prieigos taškas, kuris bus skirtas perkančiosioms organizacijoms. Tokiu būdu, visi tiekėjai, kurie yra registruoti PEPPOL tinkle, galės siųsti elektronines sąskaitas faktūras naujuoju standartu. Verta paminėti, kad tiekėjai tuo pačiu būdu ir standartu galės siųsti sąskaitas faktūras kitiems tinklo nariams, kurie nebūtinai yra perkančiosios organizacijos.

Jei norite prisijungti prie vieno didžiausių tinklų Europoje, užpildykite registracijos formą čia.

Kategorijos: Naujienos

Parašykite komentarą